Stimmungsbild

Currently offered

fotos description

PALATA RESIDENCE - PRAGUE 5 - ROUGH CONSTRUCTION COMPLETED

The PALATA project on Holečkova Street is set in a location under Strahov that is attractive in many ways and will provide peaceful housing near the Kinský Garden, close to the centre of Prague. It is a traditional residential area where there are well-established shops, services, transport links and all other infrastructure elements. The Anděl shopping and cultural centre is within easy reach.

The building will contain only 31 apartments and 1 studio, meaning that Real-Treuhand is continuing with its long-term concept of building small-scale, architecturally unique residential buildings in well-established Prague locations. The building’s architecture is based on the specific layout of the construction lot, making maximum use of its shape. The part of the lot that is not built on will be planted with a garden with relaxation zones accessible only to residents.

The project Palata will be completed in the IV. Q. 2018

rezidencepalata.cz

VICTORIA KOSIRE - PRAGUE 5 - CONSTRUCTION STARTED

Victoria Košíře, the latest residential project by developer Real-Treuhand, is exceptional for its location in the tranquil Košíře quarter of Prague and its sensitive incorporation into the surrounding homes. Gardens created in the space between the three connected buildings will provide residents a pleasant place for relaxation.

The project will include 76 apartments with layouts ranging from 1 + kitchenette up to 4 + kitchenette with an area of 32 sqm to 120 sqm. Residents are provided with storage cellars and parking spaces in an underground parking garage. The flats are ideal for families and people of all ages interested in owning their own home in a quiet residential quarter.

Nearly all flats have a balcony, loggia, terrace or front garden. The upper floors provide stunning views of Prague and the surrounding green spaces.

Several parks are located in the immediate vicinity, including Cibulka, Kavalírka, Klamovka and the wooded Vidoule natural landmark forming an important landscape element. Košíře is rightfully known as the ‘lungs of Prague’.

Although the historical centre of the capital city is within easy reach, Košíře retains its original unique quality.https://www.utime.cz

Located nearby are all civic amenities, an elementary and nursery school, high school, stores and a sports centre. The Kavalírka tram stop is located in close proximity to the project, and the Nový Smíchov shopping centre and the Anděl metro station can be reached in under 10 minutes.

The project VICTORIA KOSIRE will be completed in the III.Q. of year 2019.

victoriakosire.cz

REZIDENCE BISKUPSKÁ 8 - BRNO - SOUTH MORAVIA

READY TO MOVE IN - LAST 3 APARTMENTS AVAILABLE

The Biskupská 8 residence represents a unique opportunity of elegant living in the heart of the city of Brno. Comfort, location, style and prestige of the house together with its quality and historical value will satisfy all your requirements. As the owner of an apartment in this house, you will become a part of a place with a unique atmosphere, part of the city’s history and culture. You will be the one living here, so why not make the others a little jealous…

http://biskupska8.cz/

PODZÁMČÍ HLUBOKÁ - HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - SOUTH BOHEMIA

LAST COMMERCIAL SPACES AVAILABLE.

ALL FLATS ARE SOLD OUT

The modern PODZÁMČÍ residential and commercial project is situated in the very heart of the royal town of Hluboká nad Vltavou.

The town of Hluboká nad Vltavou was chosen as the construction site due to its unique location and amenities. The full range of civic amenities are combined here with the town’s history and beauty of the surrounding countryside, all beneath the beautiful Hluboká Chateau. The PODZÁMČÍ project was built in the town centre, on the corner of Masarykova and Zborovská, next to the neo-Gothic Church of St. John of Nepomuk.

The aim was to construct a modern building with high quality apartments and commercial space made up of two interconnected buildings. Architecturally, the building has been designed with maximum emphasis on harmony of aesthetics and functionality in response to modern housing trends, as well as the requirement for civic amenities.

Podzámčí project offers an impressive commercial/office space to buy or rent in a modern shopping arcade. The arcade is accessible from the main street Masarykova and also from Zborovská. You will find commercial space ranging in size from 20.23 m2 to 352.64 m2.

Thanks to the beauty and fame of its chateau, Hluboká nad Vltavou is a popular tourist destination among Czech and foreign tourists.

www.podzamci-hluboka.cz


VÝSLEDKY HLEDÁNÍ

fotos description / price
Prodej nového komerčního prostoru v moderní obchodní pasáži v centru Hluboké nad Vltavou

Prodej nového komerčního prostoru v moderní obchodní pasáži v centru Hluboké nad Vltavou

Rádi bychom Vám nabídli k prodeji zbrusu nový komerční prostor A.1.08 s rozlohou 31 m2 v moderní obchodní pasáži v centru Hluboké nad Vltavou. Pasáž se nachází v multifunkčí novostavbě na frekventované turistické cestě k proslulému zámku. Vstup do pasáže je přímo z hlaní ulice Masarykova a vedlejší ulice Zborovská vždy přes prosklené posuvné dveře. Jednotka je směrem do pasáže tvořena skleněnou stěnou. Je zde zavedena telefonní linka, kanalizace, voda, vzduchotechnika. Podlaha je betonová a je tak možno položit na ni povrch dle potřeby. Jednotka má individuální měření vody, topení i elektřiny. V domě jsou k dispozici i další obchodní/kancelářské jednotky k prodeji či pronájmu. Více informací na webu projektu Podzámčí Hluboká nebo u našeho prodejce.
Price: CZK 790.000,-
Pronájem moderního obchodního prostoru v centru Huboké nad Vltavou

Pronájem moderního obchodního prostoru v centru Huboké nad Vltavou

Nabízíme k pronájmu moderní obchodní prostor o ploše 124,65 m2 přímo v centru Hluboké nad Vltavou. Prostor se nachází v přízemí novostavby přímo u ústí turistické trasy vedoucí k proslulému zámku. Prostor má velkou výlohu a vchod přímo z ulice Masarykova. Je řešen jako open-space s možností členění dle potřeb provozu. Zavedena přípojka vody, kanalizace, telefonu, elektřina 220V/380V, v prostoru je vzduchotechnika. Možnost vybudování vlastního sociálního zázemí, jinak je k dispozici společné v obchodní pasáži. Všechny energie vč. vytápění jsou měřeny individuálně. Jednotka je nabízena také k prodeji. V domě jsou k dispozici i další obchodní/kancelářské jednotky k prodeji či pronájmu. Více informací na webu projektu Podzámčí Hluboká nebo u našeho prodejce.
Rental price: CZK 14.000,-
Kancelářský prostor v historické budově po rekonstrukci v centru Prahy

Kancelářský prostor v historické budově po rekonstrukci v centru Prahy

Nabízíme k pronájmu unikátní kancelářský prostor v přízemí historického domu po kompletní rekonstrukci. Jedná se jednu prostornou místnost s vysokými klenutými stropy a samostatnou kuchyňku se spotřebiči. Prostor je klimatizován a vstupní dveře zabezpečeny magnetickým zámkem. V ceně pronájmu je zahrnuta služba recepce (provoz 24/7) a možnost využití velké či malé zasedací místnosti (v rámci stejného podlaží). Kauce činí 2 měsíční nájemné včetně poplatků.
Rental price: CZK 400,-
Prodej moderního obchodního prostoru v centru Huboké nad Vltavou

Prodej moderního obchodního prostoru v centru Huboké nad Vltavou

Nabízíme k prodeji moderní obchodní prostor o ploše 124,65 m2 přímo v centru Hluboké nad Vltavou. Prostor se nachází v přízemí novostavby přímo u ústí turistické trasy vedoucí k proslulému zámku. Prostor má velkou výlohu a vchod přímo z ulice Masarykova. Je řešen jako open-space s možností členění dle potřeb provozu. Zavedena přípojka vody, kanalizace, telefonu, elektřina 220V/380V, v prostoru je vzduchotechnika. Možnost vybudování vlastního sociálního zázemí, jinak je k dispozici společné v obchodní pasáži. Všechny energie vč. vytápění jsou měřeny individuálně. Prostor má vlastní výtah, k dispozici i nákladová rampa pro zásobování.
Price: CZK 3.790.000,-
Prodej nového komerčního prostoru v moderní obchodní pasáži v centru Hluboké nad Vltavou

Prodej nového komerčního prostoru v moderní obchodní pasáži v centru Hluboké nad Vltavou

Rádi bychom Vám nabídli k prodeji zbrusu nový komerční prostor s rozlohou 38,65 m2 v moderní obchodní pasáži v centru Hluboké nad Vltavou. Pasáž se nachází v multifunkčí novostavbě na frekventované turistické cestě k proslulému zámku. Vstup do pasáže je přímo z hlaní ulice Masarykova a pak i z vedlejší ulice Zborovská vždy přes prosklené posuvné dveře. Jednotka je v části směřující do pasáže tvořena prosklenými stěnami. Je zde zavedena telefonní linka, kanalizace, voda, vzduchotechnika. Podlaha je betonová a je tak možno položit na ni povrch dle potřeby. Jednotka má individuální měření vody, topení i elektřiny. V domě jsou k dispozici i další obchodní/kancelářské jednotky k prodeji či pronájmu. Více informací na webu projektu Podzámčí Hluboká nebo u našeho prodejce.
Price: CZK 990.000,-